Slovensko rôzne správy Cyklotrasa spojí hrady Budatín a Strečno
Cyklotrasa spojí hrady Budatín a Strečno PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 05 Máj 2013 00:00
Hrady Budatín a Strečno už spája cyklotrasa vedúca popri brehoch Váhu, cyklisti ju budú môcť prvýkrát otestovať v piatok počas Žilinského cyklodňa. Obidva brehy žilinského vodného diela od priehradného múru až po Mojšovu Lúčku a ďalej popri ceste až po hrad Strečno sú vyasfaltované už tri roky, úplne nový 12-kilometrový úsek medzi priehradným múrom a Budatínskym hradom dokončila žilinská krajská samospráva začiatkom tohto roka. 

Výstavba tohto úseku stála okolo 130 tisíc eur, stotisíc eur prispela v rámci spoločného projektu „BikeKIA Žilinského kraja“ automobilka Kia a zvyšok zaplatil kraj. 

Verím, že sa nám týmto cyklochodníkom podarilo vytvoriť lepšie podmienky nielen pre turistov, ale i obyvateľov nášho kraja, pretože cyklistický šport nie je len príjemnou formou aktívneho oddychu, ale i spôsobom alternatívnej dopravy,“ povedal predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár.

Cyklistický chodník spájajúci Budatínsky a Strečniansky hrad má byť súčasťou budúcej súvislej 32-kilometrovej cyklotrasy pokračujúcej až k Starhradu na brehu Váhu nad cestou medzi Žilinou a Vrútkami. Cyklotrasa spájajúca všetky tri hrady by mala byť hotová do štyroch až piatich rokov a stáť 2,3 milióna eur. 

Trasa pre cyklistov, ale i peších turistov je rozdelená na štyri časti. Trasu A tvorí úsek medzi priehradným múrom a Budatínskym hradom, trasa B vedie popri brehoch žilinského vodného diela od priehradného múru po Mojšovu Lúčku, trasa C spája Mojšovu Lúčku a hrad Strečno a trasa D má v budúcnosti pokračovať od lávky v Strečne cez Nezbudskú Lúčku nevyasfaltovaným cyklochodníkom až po Starhrad.

ŽILINA 5. mája (WEBNOVINY)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
 
mojeslovensko.sk dava cez twitter
mojeslovensko.sk na facebooku
odber obsahu cez rss