Slovensko Turistika správy Nová cyklotrasa spojí Chorvátske rameno a Petržalskú hrádzu
Nová cyklotrasa spojí Chorvátske rameno a Petržalskú hrádzu PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 24 August 2009 19:59
Bratislavskí cyklisti a korčuliari budú môcť od jesene oficiálne využívať novú cyklistickú trasu, ktorá spojí Chorvátske rameno s Medzinárodnou dunajskou cyklistickou cestou známou ako petržalská hrádza. Ako agentúru SITA dnes informoval hovorca Petržalky Ľubomír Andrassy, ide o južnú cyklistickú radiálu, ktorú vystavala Správa telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta SR (STaRZ).
"Stavebné práce urobili v prvom polroku, po ich ukončení zvoláva petržalský stavebný úrad na štvrtok 20. augusta kolaudačné konanie." Na konaní sa môžu okrem dotknutých inštitúcií - magistrátu, dopravného inšpektorátu či projektanta zúčastniť aj občania. Ústne pojednávanie sa začne o 9:30 pod mostom cez Chorvátske rameno na Antolskej ulici, kde môžu účastníci vzniesť technické, odborné námietky a stanoviská k novej cyklistickej trase.

Bratislavčania majú podľa hovorcu k dispozícii 65 kilometrov cyklistických ciest medzinárodného štandardu, pričom najvýznamnejšia je dunajská trasa zaradená do európskej siete (približne 35 km). Okrem toho môžu cyklisti a korčuliari využívať trasy celomestského charakteru v dĺžke 25,4 kilometra. "Petržalčania najviac využívajú cestu pozdĺž Chorvátskeho ramena a pri Malom Dunaji. V mestskej časti sú okrem oficiálnych trás k dispozícii tiež vnútrosídliskové cesty a prvá petržalská greenway – Dolnozemská cesta," uviedol. Nový chodník spojí 4,2 kilometrovú trasu pozdĺž Chorvátskeho ramena s dunajskou cestou a petržalskou hrádzou a zapadá do koncepcie miestnej samosprávy budovania ciest určených pre nemotorizovanú verejnosť.

BRATISLAVA 18. augusta (WEBNOVINY) 

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
 
mojeslovensko.sk dava cez twitter
mojeslovensko.sk na facebooku
odber obsahu cez rss