Slovensko Turistika správy Pomocou grantu obnovili turistické značenie
Pomocou grantu obnovili turistické značenie PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 30 Október 2011 00:00

Členovia Klubu slovenských turistov Lokomotíva Banská Bystrica obnovili turistické značenie a značkársku infraštruktúru na dôležitých trasách v národných parkoch Veľká Fatra a Nízke Tatry, v celkovej dĺžke 53,5 km. Na svoj projekt získali 2000 eur z grantového programu Živé chodníky. Program vyhlásila Nadácia Ekopolis spolu s partnerom - spoločnosťou Toyota Motor Slovakia.
      Na trasách bola vykonaná údržba existujúcich smerovníkov a výmena poškodených a skorodovaných smeroviek a tabuliek miestneho názvu. Celkove bolo namontovaných 43 nových smeroviek a tabuliek.
      "Sme radi, že sme podporili obnovu turistickej infraštruktúry v tak navštevovaných lokalitách, ako je Veľká Fatra a Nízke Tatry. Ide o ťažiskové oblasti slovenskej pešej turistiky a je veľmi dôležité, udržiavať tu turistické značenie v dobrom stave," povedal Ján Roháč, programový manažér Nadácie Ekopolis.
      Pozitívom tohto projektu je, že jeho realizácia bola v plnom rozsahu zabezpečená kvalifikovanými značkármi Klubu slovenských turistov a jeho výsledok je v súlade s normou STN 018025 a s metodikou značenia TZT Klubu slovenských turistov.
      "Plánované úpravy turistických značených trás sa uskutočnili na chodníkoch s veľkou návštevnosťou domácich aj zahraničných turistov. Trasy vedú po hlavnom hrebeni Veľkej Fatry a Nízkych Tatier, kde kvalitné značkovanie zabezpečuje orientačne bezpečný pohyb turistov. Nedostatočné značkovanie môže byť príčinou rôznych, aj vážnych úrazov, najmä pri sťažených poveternostných podmienkach. Celkove sme v rámci projektu odpracovali 294 hodín," podotkol predseda Klubu slovenských turistov Lokomotíva B. Bystrica Dušan Kaliský.
      Cieľom programu Živé chodníky je podporiť citlivú obnovu krajiny v národných parkoch a rezerváciách Slovenska, skvalitniť ich ochranu a zveľadiť rekreačné a poznávacie funkcie prírody. Jeho výsledkom sú upravené turistické chodníky v národných parkoch a prírodných rezerváciách Slovenska.
      TASR informovala Henrieta Hrinková, PR manažérka Nadácie Ekopolis.

 

Banská Bystrica 30. októbra (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
 
mojeslovensko.sk dava cez twitter
mojeslovensko.sk na facebooku
odber obsahu cez rss