Slovensko Turistika správy Spišská nová Ves otvorila turistickú sezónu
Spišská nová Ves otvorila turistickú sezónu PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 03 Máj 2013 14:50
Letnú sezónu v Spišskej Novej Vsi oficiálne otvoria odhalením kostolného zvona zo stredovekej spišskonovoveskej zvonolejárskej dielne založenej Majstrom Konrádom. Súčasťou odhalenia zvona o 16:00 bude aj vyslovenie želania o zdarnom priebehu celej sezóny na Mieste priania.

Pre návštevníkov sú pripravené sú rôzne atrakcie

Mesto Spišská Nová Ves v spolupráci s ďalšími inštitúciami a organizáciami pôsobiacimi v cestovnom ruchu pripravili rôzne prezentácie a podujatia. Galéria umelcov Spiša okrem zľavneného vstupného pripravila výstavu pod holým nebom. 

Prezentovať sa bude i Múzeum Spiša, Spišské osvetové stredisko, Správa Národného parku Slovenský raj, Horská záchranná služba Slovenský raj, Spišský veterán klub, Centrum voľného času Adam v Spišskej Novej Vsi, Materské centrum Dietka, Požičovňa oblohy, Oblastná organizácia cestovného ruchu Spiš, Porač Park relax & sport centrum a Hotel Metropol. 

Pripravená je remeselná dielňa klientov Domovina, n. o. Novinkou bude ochutnávka poráčskej špeciality„Trasenina“ a sprístupnené priestory Spišského divadla a Koncertnej siene Reduty. 

Záujemcovia môžu popoludní absolvovať turistickú vychádzku so sprievodcom na trase Spišská Nová Ves – Tisícročná kaplnka Sans Souci – kalvária Smižany alebo prehliadku mesta so sprievodcom. Počas dňa sú pripravené ďalšie sprievodné aktivity. 

Múzeum Spiša pripomenie slávnu éru

Pobočka Slovenského technického múzea v Spišskej Novej Vsi pripravila v priestoroch Multicentra výstavu o zakladateľovi kníhtlačiarskeho umenia Johannesovi Gutenbergovi. Múzeum Spiša si pripomenie slávnu éru spišskonovoveskej zvonolejárskej dielne výstavou Zvony, zvonice a zvonenie na Spiši v minulosti. 

Aj počas tohtoročnej turistickej sezóny majú návštevníci možnosť využiť tzv. Trojponuku Spiša. Za cenu 3,20 eur môžu navštíviť Spišské divadlo, Múzeum Spiša a zoologickú záhradu alebo za tri eurá Múzeum Spiša, Kaštieľ v Markušovciach a zoologickú záhradu. 

Okrem toho každý návštevník zoologickej záhrady bude mať po preukázaní sa vstupenkou automaticky zľavu na letné kúpalisko.

POPRAD 3. mája (WEBNOVINY)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
 
mojeslovensko.sk dava cez twitter
mojeslovensko.sk na facebooku
odber obsahu cez rss