Slovensko rôzne správy V Jasnej má vyrásť superluxusný hotel
V Jasnej má vyrásť superluxusný hotel PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 28 Február 2010 15:56
Do roku 2012 má stáť v Jasnej luxusný hotel. Predkladateľom 30–miliónového projektu s kapacitu 500 lôžok je bývalý šéf 1. garantovanej Andrej Kollár spolu s cyperskou spoločnosťou Anawak Investments Properties.
Podnikateľ pritom pripúšťa aj spoluprácu s J&T. Informovali od tom dnešné Hospodárske noviny (HN). Keďže Kollár nemá dostatočný kapitál na postavenie zariadenia, ako investora si vie predstaviť aj finančnú skupinu J&T. "Projekt absolútne podporujú, avšak nefinančne.

Máme dohodu o budúcej spolupráci, nie je však ešte presne špecifikovaná," uviedol pre HN podnikateľ. Projekt má podporu starostu obce Demänovská dolina Ivana Šimka aj miestneho poslanca Andreja Devečku, ktorý sedí tiež v predstavenstve spoločnosti Tatry Mountain Resort. Tá v tejto lokalite vlastní podobné luxusné zariadenie, Grand Hotel v Jasnej. Podľa starostu môže začať realizácia projektu po splnení všetkých zákonných kritérií.

Proti výstavbe luxusného projektu v Jasnej sú naopak ochranári. "Takáto megalomanská stavba s ubytovacou kapacitou asi 500 osôb nemá v tejto lokalite čo robiť. Keďže hotel bude blízko prírodnej pamiatky Vrbické pleso, môže dôjsť aj k poškodeniu podzemných vôd," uviedol Peter Pilinský zo Strany zelených.

Bratislava 17. februára (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
 
mojeslovensko.sk dava cez twitter
mojeslovensko.sk na facebooku
odber obsahu cez rss